گرجستان

قلعه گونیو باتومی

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

 

قلعه گونیو باتومی (آپساروس سابق) ،یکی از دیدنی های گرجستان و قدیمی ترین قلعه گرجستان در کنار روستای گونیو در آدجارا، 15 کیلومتری شهر باتومی می باشد. این قلعه چندین هزار سال قدمت دارد. بر اساس افسانه ها، اسم آپساروس از اسطوره یونان باستان گرفته شده است. در واقع اسم محلی ست که آپسیرتوس، پسر اسطوره یونانیف توسط جیسون کشته شد و دفن شد.

قلعه گونیو گرجستان

قلعه گونیو گرجستان

در مورد این قلعه گونیو، افسانه های اسطوره ای زیادی شنیده می شود. در این قلعه یک آرامگاه وجود دارد که متعلق به متیو_ یکی از دوازده شاگرد عیسی مسیح_ می باشد. بر اساس برخی افسانه ها ، متیو بعد از مرگ عیسی مسیح به قلعه گونیو آمد و راه او را ادامه داد. این قلعه در ابتدا به عنوان یک پایگاه سربازان رومی ساخته شد و بعد از آن به اقامتگاه سلطنتی برای ژنرال رومی تبدیل شد.

قلعه گونیو باتومی

قلعه گونیو باتومی

در طول تاریخ این قلعه قبل از دوران بیزانس به رومی ها اختصاص داشت و سپس در سال 1547 به تصرف ترکان عثمانی در آمد. در زمان شوروی آدجارا به وضعیت استقلال رسید و آنجا را تحت اختیار خود در آورد. امروزه این قلعه یک بنای رومی در تاریخ ادارا به شمار می رود. معماری آن پس از گذشت سالها بدون تغییر باقی مانده است و به حمام به سبک شرقی تبدیل شده است. در مقابل آن هم یک مسجد ساخته شد.

قلعه گونیو از دیدنی های گرجستان

قلعه گونیو

 

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×