گرجستان

مراسم عروسی در گرجستان

تور گرجستان
سه شنبه هر هفته
4شب باتومی+3شب تفلیس
1.270.000تومان
4367 4141

گرجی ها عاشق جشن گرفتن هستند، حتی تعطیلات کوتاه آخر هفته را جشن می گیرند و البه مراسم عروسی برایشان یک اتفاق بزرگ و مهم است. در طول تاریخ، جشن های عروسی برای چند روز متوالی برگزار می شده است ولی امروزه در پایتخت و شهرهای بزرگ در آخر هفته انجام می شود. در اینجور جشن ها انتظار هزاران تن غذا، موسیقی باصدای زیاد، آوازها محلی، و رقص سنتی داشته باشید! مراسم عروسی در گرجستان..

 

نیشونبا، مراسم نامزدی

مراسم سنتی ازدواج در گرجستان با “نیشونبا” اغاز می شود که به معنای نامزدی می باشد. در گذشته پسر به منزل دختر می آمد تا دست او را در دست بگیرد. هنوز هم در برخی از بخشهای کشور این مراسم به همین صورت برگزار می شود ولی در تفلی، سنت نیشونبا یک مراسم پیش از عروسی ست، تا خانواده دو طرف با هم آشنا شوند.

لیست بلندبالای میهمانان

عروسی های گرجستان به بزرگی و شلوغی معروف است. به طور متوسط صدها میهمان از هر دوطرف دعوت می شوند. حتی فامیل دور بدون دعوت رسمی باید بیاید. همه باید حضور داشته باشند و عدم حضور به معنای بی احترامی محسوب می شود. عروسی 100 تا 150 نفره برای آنها عروسی خانوادگی کوچک می باشد.

عروسی در گرجستان

عروسی در گرجستان

عروس برون

یک سنت که همیشه پابرجا بوده این است که داماد همراه با ساقدوش خود برای بردن عروس به خانه او می روند و رد آنجا خانواده داماد با نزدیکان عروس و ساقدوش و عروس دیدار کوتاهی می کنند. میهمانان دور هم نوشیدنی میخورند و برای خوشبختی زوج دعا می کنند. بعد از آن داماد، عروس و ساقدوش ها به سمت جشن حرکت می کنند.

قدم زنون

در گرجستان مراسم عروسی شامل جشن مدنی و مذهبی می شود. بنابراین در بین این دو مراسم زوج میتوانند به قدم زدن یا رانندگی در شهر بپردازند و با امیل و دوستان در ماشین ها آواز بخوانند و فریاد سر دهند. که البته عکاسی هم در همین زمان انجام می شود.

عروسی در گرجستان

عروسی در گرجستان

غذا خورون

بعد از جشن عروس و داماد به مراسم برمیگردند تا در آنجا میهمانان آنها را ببینند و جشن با چند سنت آغاز می شود: در ورودی سالن زن و شوهر یک بشقاب را باید بشکنند. بعد که عروس و داماد نشستند، خانواده داماد یک نفر را انتخاب می کند، تا غذای سنتی را به عروس و داماد تعارف کند و بعد از آن به سایر میهمانان. و در نهایت تامادا یا کشیش آنها را زن و شوهر (ملکه و پادشاه) میخواند.

عروسی در گرجستان

غذاهای گرجی

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×