گرجستان

درباره فرهنگ گرجی ها

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

فرهنگ مردم گرجستان در طول تاریخ طولانی این کشور، رشد زیادی کرده است و سنت ها و آداب و رسوم مختص به خود را دارد. در حالی که برخی از سنت ها به دست فراموشی سپرده شده، برخی از این آداب و رسوم همچنان در بین گرجی ها باقی مانده واز هر نسل به نسل بعدی انتقال یافته است. در اینجا آنچه درباره فرهنگ گرجی ها باید بدانید را شرح می دهیم:

 

چرا مردم گرجستان مهمان نواز هستند!

در طول سالیان دراز گرجستان به این شهرت رسیده که مردم خونگرم و دوستداشتنی دارد. یک بنا به نام مادر گرجستان، در  پایتخت این کشور یعنی تفلیس وجود دارد که نماد مهمان نوازی و مردم دوستی به شمار می رود.

نماد مهمان نوازی در گرجستان

مجسمه مادر گرجستان

بنا بر فرهنگ گرجی ها، میهمان هدیه ای از طرف خدا می باشد، بنابراین اهالی گرجستان با احترام از شما استقبال خواهند کرد و اگر به خانه های آنها دعوت شوید، آنقدر به شما احترام خواهند گذاشت گویی شما در خانه خود هستید.

چرا گرجی ها دو سال نو و دو کریسمس دارند!

از آنجایی که گرجستان یک کشور ارتدوکس می باشد، بر اساس تقویم جولیان اداره می شود. بنابراین تعطیلات سال نو را دو بار جشن می گیرند. یکبار در اول ژانویه مثل بقیه دنیا ، و دیگری در 13 ژانویه.. بر اساس تقویم ، اهالی گرجستان به مراسم سال نو در 13 ژانویه، “سال نوی قدیم” هم می گویند.

اداب و رسوم گرجی ها

کریسمس در گرجستان

مهمترین جشن سال نو در 31 دسامبر می باشد که در این روز، اهالی خانه تا دیر وقت دور تا دور یک میز می نشینند و غذا و میوه میل می کنند. و همچنین کریسمس در 7 ژانویه بگراز می شود که در این روز نوعی غذای مخصوص ،کاچاپوری با تخم مرغ اب پز سرو می شود.

چرا مراسم عروسی در گرجستان تشریفاتی می باشد!

گرجی ها عاشق برگزاری جشن به بهانه های مختلف و دعوت میهمان می باشند. عروسی هم از این قاعده مستثنی نیست و حتی بزرگتر از سایر جشن ها برگزار می شود. طرف و عروس و داماد هر یک حداقل 100 نفر دعوت می کنند. حتی فامیل دور هم در این جشن دعوت می شوند. یک مراسم عروسی با 150 نفر میهمان، از نظر آنها مراسمی کوچک می باشد!

فرهنگ گرجستان

مراسم عروسی در گرجستان

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×