گرجستان

مسجد باتومی

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

باتومی قدیمی ترین شهر گرجستان می باشد که قدمت آن به سالها قبل از مسیح بازمیگردد. پس طبیعی ست که تور باتومی، جاذبه های تاریخی برای شما همراه داشته باشد. مسجد باتومی یکی از معروف ترین مساجد گرجستان در حاشیه دریای سیاه، آدجارا می باشد که جمع گسترده ای از مسلمانان در آن منطقه زندگی می کنند.

مسجد باتومی

Batumi Mosque georgia

این مسجد که به همت خانواده اصلان بیگ یک مسلمان گرجی در قرن نوزدهم میلادی ساخته شد. دیوارهای مسجد توسط برادران لاز طراحی و نقاشی شده است. در ابتدا دو مسجد دیگر در اطراف این مسجد قرار داشت که از بین رفتند و تنها همین بنا باقی ماند.

مسجد اوترا یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری برای ایرانیان می باشد که در عین سادگی زیبایی وصف ناپذیری دارد. این مسجد که به نام مسجد جامع در بین اهالی مسلمان باتومی معروف است، برای آنها از ارزش معنویی والایی برخوردار است. در این مسجد نه تنها از مکانی تاریخی دیدن می کنید، بلکه حال و هوای معنوی آن شما را مجذوب خواهد کرد.

جاذبه های باتومی

مسجد شهر باتومی

گر چه پخش اذان در باتومی ممنوع است با این حال بیشتر مسلمانان در زمان مقرر به مسجد می آیند و مشغول عبادت می شوند. تماشای تعداد زیادی مسلمان از تعداد مسلمانان باتومی کم نیست و این مسجد جوابگوی این جمعیت نیست به همین علت در حال حاضر قصد دارند مسجد دیگری در باتومی بسازند.

اترا تنها  مسجد شهر باتومی می باشد که دیوارها و در و پنجره های فوق العاده دیدنی و جذابی دارد . معماری این مسجد بازمانده ای از دوران عثمانی می باشد. هر چند در گرجستان پخش اذان ممنوع است ولی مسلمانان گرجی راس ساعت به مسجد می روند و خدا را عبادت می کنند. تعداد مسلمانان در این شهر زیاد است و این مسجد جای کافی برای همه ندارد. شاید در آیند مسجدی دیگر در باتومی ساخته شود.

 

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×