گرجستان

3 غذای وسوسه انگیز گرجی

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

با توجه به نزدیکی گرجستان به کشور روسیه ، لذیذترین غذاهای گرجی تحت تاثیر فرهنگ این کشور به وجود آمده اند. هر توریستی که به گرجستان سفر کرده باشد به شما خواهد گفت که آشپزی منحصر به فرد گرجی، فرهنگ مردمش و فستیوال های گرجستان از جاذبه های این کشور به شمار می روند. گاهی به خاطر آداب و رسوم مذهبی ، غذاهای بدون گوشت ویژه گیاهخواران در مراسم سنتی سرو می شود. همسایه فارس و ترک این کشور نیز تاثیراتی بر روی طعم غذاهای گرجی داشته اند. در اینجا 3 غذای وسوسه انگیز گرجی را به شما معرفی خواهیم کرد:

 

خینکالی

خینکالی یکی از جالب ترین غذاهای گرجی، ترکیبی از پلمنی روسی، راویولی و سوپ چینی می باشد. خمیر ساده ای که با گوشت و دیگر ترکیبات مثل سیب زمینی و پنیر و ادویه پر می شود. حتی خوردن این غذا هنر میخواهد و باید خمیر آن کامل خورده شود. از نظر گرجی ها بی احترامی ست که بخشی از خمیر را باقی بکذارید.

رستوران های گرجستان

خینکالی

 

خاچاپوری

نان (پوری) یکی از مقدس ترین غذاهای گرجی به شمار می رود. به همین دلیل دور انداختن نان بی احترامی به شمار می رود. کاچاپوری یک کیک پنیری و یکی از خلاقانه ترین غذاهای گرجی می باشد. با توجه به منطقه ای که این غذا در آن سرو می شود ، انواع متفاوتی دارد. کاچاپوری سنتی با خمیر و پنیر شور درست می شود. این غذا یا با لوبیا و یا با سیب زمینی، کره و پنیر هم سرو می شود.

غذای گرجی

کاچاپوری

خارچو

خارچو نوعی سوپ در منوی رستورانهای غرب گرجستان پیدا می شود. یک خمیر نازک که با پودر کاری و سس سرو می شود. خارچو معمولا با گوشت گاو، پوره الو، و گردو با طعمی ملس طبخ می شود.

غذاهای گرجی

سوپ گوشت گاو خارچو

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×