گرجستان

کلیسای جامع تثلیث تفلیس و عکس

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

کلیسای جامع تثلیث مقدس تفلیس (Holy Trinity Cathedral) که معمولا به عنوان سامبا (Sameba ) شناخته شده. کلیسای جامع ارتدوکس گرجستان واقع در تفلیس، تور گرجستان است.بنا کلیسا بین سال های 1995 و 2004ساخته شده است. سبک معماری کلیسا بیشتر شبیه سبک سنتی معماری گرجستان است و نشانه هایی از سبک معماری دوره بیزانس هم در آن دیده میشود.کلیسای جامع تثلیث معروف به سامِبا (به معنای تثلیث) کلیسای اصلی ارتدکس گرجی است که در شهر تفلیس، پایتخت گرجستان قرار دارد.

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

کلیسای جامع سامِبا تفلیس با ظرفیت 15000 تَن و ارتفاع ۹۷ متر، عنوان‌های بزرگترین کلیسای ارتدکس در جهان و سومین کلیسای ارتدکس مرتفع در جهان را به خود اختصاص داده است. معماری این کلیسا آمیزه‌ای از سبک‌های سنتی معماری مذهبی گرجی در مراحل مختلفی از تاریخ است.این کلیسا دارای یک گنبد مخروطی شکل بر روی 8 ستون می‌باشد. جنس گنبد از طلا بوده و از پایین گنبد تا نوک صلیبی که بر روی آن قرار دارد 7.5 متر ارتفاع دارد.

کلیسای جامع تثلیث در تفلیس گرجستان

کلیسای جامع تثلیث در تفلیس گرجستان

کلیسای جامع تثلیث در تفلیس گرجستان ،خود متشکل از 9 کلیسای کوچک می‌باشد و علاوه بر این، 5 کلیسای کوچکتر دیگر نیز در طبقات زیرین این بنا واقع شده است. کل فضای این بنا معادل 5000 متر مربع و حجم آن بالغ بر 137 متر مکعب می‌باشد. ارتفاع بناهای زیرین 13 متر و ارتفاع کلیسا از سطح زمین تا نوک صلیب 84 متر می‌باشد. جهت ساخت کف از سنگ مرمر و برای دکوراسیون از موزاییک استفاده شده است، همچنین نقاشی‌های این کلیسا کار گروهی به رهبری امیران گوگلیدزه می‌باشد.

کلیسای سامبا

کلیسای سامبا

مجموعه کلیسای سامبا بعنوان یکی از جاهای دیدنی گرجستان شامل بخش‌های مختلفی از جمله بنای اصلی، برج ناقوس، اقامتگاه اسقف اعظم، صومعه، آکادمی علوم دینی، فرهنگستان الهیات، کارگاه‌های آموزشی، استراحتگاه و غیره می‌باشد.این کلیسا متشکل از طیفی از شیوه های متفاوت معماری، است و ظاهر سنتی این کلیسا، به دقت از یک مسابقه ی بیش از 100طرح انتخاب شده است.

نقشه کلیسای جامع تثلیث تفلیس

نقشه کلیسای جامع تثلیث تفلیس

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

کلیساهای گرجستان

کلیساهای گرجستان

کلیسای گرجستان

کلیسای گرجستان

 

 

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×