گرجستان

شهر سنگی اوپلیستیخه

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

شهر سنگی اوپلیستیخه

Stone City Uplistsikhe

یكی از مهمترین مكانهای دیدنی گرجستان که بین دو شهر تفلیس و باتومی در نزدیكی تفلیس می باشد، شهر سنگی اوپلیستیخه است که یکی از مهمترین مراکز سیاسی و مذهبی قبل از مسیحیت گرجستان بود، در حال حاضر بزرگترین شهر سنگی دنیا می باشد که در فاصله ده کیلومتری شهر گوری در گرجستان قرار دارد .شهر سنگی اوپلیستیخه یکی از مهمترین آثار باقی مانده از دین پیکانیزم می باشد که قدمت و اهمیت این شهر در نوشته‌ های مربوط به قرون وسطی در گرجستان ذکر شده است و نیز پیدایش آن را به اوپْلُسْ نوهٔ کارْتْلُسْ نسبت می‌دهند که در تلفظ گرجی به معنای ” معبد خدایان ” است.
http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر سنگی اوپلیستیخه

شهر سنگی اوپلیستیخه دارای قدیمیترین سد ، داروخانه ،نانوایی، بازار، آمفی ﺗﺌﺎتر ،کلیسای قدیمی معروف به سن جورجی، معابد، زندان، سیاه چال و صد ها اثر باستانی دیدنی دیگر در جهان است.آنجا (شهر سنگی اوپلیستیخه) یک مرکز تجاری مهم گرجستان در جاده ابریشم بوده است که حدود  5000 نفر در آنجا زندگی می کردند. « تاماریس دارباسی »، یک سالن سنگی با ستون های سنگی غول پیکر، بزرگترین ساختمان باستان شناسی کشف شده است.پیشنهاد میکنیم در طول تور گرجستان خود حتما از این مکان تاریخی و شگفت انگیز دیدن کنید .

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر سنگی اوپلیس تسیخه

این مکان در دوران برنز، حدود ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد، بنا شده است و تا قرن سیزدهم میلادی، مسکونی بوده است. از قرن ششم قبل از میلاد تا قرن یازدهم میلادی، اوپلیستیخه، یکی از مهمترین مراکز سیاسی و مذهبی قبل از مسیحیت کارتلی یکی از نیاکان مملکت گرجستان بود.شهر سنگی اوپلیس تسیخه روی یک صخره ی بلند و در ساحل غربی رودخانه متکواری ساخته شده است. اوپلیس تسیخه ساختارهای مختلفی را از اوایل عصر آهن تا اواخر قرون وسطی شامل می‌شود. همچنین ترکیب غیر معمول سبک‌های مختلف از صخره تراشی آناتولی و فلات ایران و نیز همزیستی معماری مسیحی و غیر مسیحی، این شهر را از دیگر شهرهای سنگی دنیا متمایز می‌سازد.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر سنگی اوپلیستسیخه

چندین بخش از مناطق آسیب پذیر این شهر سنگی زیبا ، به طور کامل در زلزله ی سال ۱۹۲۰ میلادی گرجستان ویران شده‌ اند. حفظ و بقای این اثر تاریخی هنوز مورد تهدید قرار دارد و به همین منظور صندوق میراث فرهنگی گرجستان (طی پروژه‌ای مشترک بانک جهانی و دولت گرجستان) جهت راه‌اندازی یک برنامه ی محدود برای حفظ و نگهداری این اثر در سال ۲۰۰۰ میلادی پافشاری کرد و سرانجام شهر سنگی اوپلیستسیخه در سال ۲۰۰۷ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر سنگی اوپلیستیخه‬‎ تفلیس

این شهر غار مانند به وسعت چهل هزار متر مربع به سه بخش شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم می‌ شود که منطقه‌ ای با وسعت تقریبی هشت هکتار را در بر می‌ گیرد. بخش میانی وسیع تر است و قسمت عمده ساختار های صخره تراشی این شهر را در خود جای داده است و از طریق یک گذرگاه و یک تونل به بخش جنوبی متصل می‌ شود. گذرگاه‌ ها و گاهی پلکان‌ ها از طریق خیابان اصلی به ساختار های مختلف انشعاب پیدا می‌ کنند و در تحقیقات باستان شناسی، تعداد زیادی معابد و متعلقات دیگر مربوط به الهه خورشید، که قبل از آمدن مسیحیت، پرستش می شده اند، کشف شده است.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر سنگی اوپلیستیخه تفلیس

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×