گرجستان

شهر باتومی

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

شهر باتومی

یکی دیگر از شهرهای مهم گرجستان که جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است شهر باتومی نام دارد .شهر باتومی در گرجستان ،شهری بندری می باشد که در کرانه دریای سیاه قرار گرفته است که در مجاورت مرز گرجستان و ترکیه قرار دارد و برخی مواقع، باتومی به عنوان پایتخت دوم گرجستان نیز در نظر گرفته می شود.جمعیت این شهر بر اساس سرشماری های بدست آمده برابر با 180 هزار نفر بوده و به عنوان بندر و مرکز تجاری مهمی در گرجستان شناخته می شود .
http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

تصاویر شهر باتومی گرجستان

شهر باتومی مرکز جمهوری خودمختار آجارا (Ajara ) است که در جنوب شرقی گرجستان واقع شده و حتی از آن به عنوان پایتخت دوم گرجستان نام برده می شود که از طریق این بندر ارتباطات تجاری و مسافرتی خود را با قاره اروپا ودیگر قاره ها انجام می دهد.باتومی را می توان یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهر های قفقاز نامید. در سال های اخیر دولت گرجستان با برنامه ریزی های توریستی عالی این شهر را با تمام زیبایی هایش به دنیا معرفی کرده است و خصوصا طرفداران زیادی هم در بین مسافران تور گرجستان به دست آورده است.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر باتومی گرجستان

با توجه به قرار گیری شهر باتومی در منطقه نیمه گرمسیری، کشاورزی در باتومی پر رونق بوده و از محصولات مهم آن می توان به مرکبات و چای اشاره کرد. در شرایطی که صنایع باتومی شامل کشتی سازی، فرآوری غذایی و محصولات روشنایی می شود، اقتصاد این شهر بیشتر به صنعت گردشگری متکی است و جاذبه های گردشگری باتومی شامل : مراکز تاریخی چون موزه علمی، مراکز تفریحی چون سالن موسیقی ایارا، بار هینکن، شهر بازی، پارک بزرگ و دریاچه لاک پشت ها و مراکز خریدی چون بانی، مرکز تجاری مسکو و الامی می باشد و هزینه تورهای اختیاری در گرجستان حدود 40 تا 45 دلار است.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

شهر باتومی در گرجستان

و شهریست گرم و پر باران اما نه به گرمی و پر بارانی مناطق استوایی.باتومی با تهران در حدود  0’.30”  فاصله زمانی دارد و فاصله هوایی آن نیز بر پایه  1.30  ساعت محاسبه می شود. فرودگاه بین المللی باتومی در 2 کیلومتری جنوب این شهر قرار گرفته است. همچنین، این فرودگاه در 20 کیلومتری شمال شرق شهر هوپا در ترکیه قرار داشته و به ارائه خدمات پروازهای داخلی و بین المللی برای شمال شرق ترکیه می پردازد. فرودگاه باتومی یکی از سه فرودگاه بین المللی فعال در گرجستان است.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

نقشه شهر باتومی گرجستان

آب و هوای باتومی به شدت تحت تاثیر جریانهای هوایی دریای سیاه است، در نتیجه بارش عمده باران در اکثر فصول سال امری عادی است. آب و هوا در باتومی جنب قاره ای است ،این بارش عمده باتومی را به مرطوب ترین شهر گرجستان تبدیل کرده است. متوسط دمای هوا در باتومی ۱۴ درجه سانتیگراد(57درجه فا) است. سردترین ماه سال در باتومی ژانویه (دی-بهمن) با دمای متوسط ۷ درجه سانتیگراد و اوت و آگوست گرمترین ماه با دمای متوسط ۲۲ درجه سانتیگراد است. کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در باتومی به ترتیب -۶ و ۴۰ درجه سانتیگراد است. بارش متوسط سالانه باتومی ۲۷۱۸ میلی‌متر و مرطوب ترین ماه سال سپتامبر با بارش ۳۳۵ میلی‌متر است بر همین اساس، باتومی پر بارش ترین شهر در گرجستان و منطقه قفقاز محسوب می شود.در حقیقت مرکز تابستانی کشور گرجستان محسوب میشود و در ماههای ژوئن تا آوریل پذیرای بیشترین حجم مسافر است.

http://xn--mgbfftl0jz6a.com/

عکسهای شهر باتومی گرجستان

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×