گرجستان

رود متکواری تفلیس و عکس

تور گرجستان
سه شنبه هر هفته
4شب باتومی+3شب تفلیس
1.270.000تومان
4367 4141

رودخانه متکواری، بزرگترین رود گرجستان، با طول 1364 متر و حوزه آبگیر 188 کیلومتر است که از زمین سه کشور ترکیه، گرجستان و آذربایجان می گذرد.متکواری در زبان مگرلیایی به معنای «رودخانه ای که کوه ها را می خورد» و در زبان گرجی به معنای «آب پاک» است که می توان گفت نام آن ریشه در مکانش دارد.این رود در طول مسیر خود از میان دره های کوچک و عمیق می گذرد و ساحل آن در شهر تفلیس قرار گرفته است و از میان رشته کوه‌های قفقاز عبور کرده و بعد از آنکه رود ارس به آن پیوست، در منطقه تالش گشتاسی به دریای خزر می‌ریزد.

رود متکواری تفلیس

رود متکواری تفلیس

رود کورا (Kura River) قبلاً تا تفلیس قابل کشتیرانی بوده ولی اکنون به سبب سدها و نیروگاه‌هایی که بر روی این رود ساخته شده‌است قابل کشتیرانی نیست.رودخانه کورا بعنوان یکی از جاهای دیدنی گرجستان، بزرگترین رودخانه قفقاز است که درازی این رودخانه ۱۵۵۱ کیلومتر است که ۹۰۰ کیلومتر آن در زمین‌های جمهوری آذربایجان جریان دارد.این رودخانه از دامنه‌های شمالی آب‌پخشان کوه‌های چالدران و از ارتفاعات ۲۷۴۱ متری آن سرچشمه می‌گیرد. مساحت حوضه آبریز کر ۱۸۸ هزار کیلومتر مربع است.

رود متکواری در تفلیس

رود متکواری در تفلیس

رود کر و رود ارس دو رود مهم جمهوری آذربایجان هستند. رود کورا پس از عبور از کوه‌های قفقاز جلگه‌های دوه چی و لنگران را آبیاری می‌کند. حوزه آبریز آن ۸۶٬۰۰۰ کیلومتر مربع است. رود کورا که در جمهوری آذربایجان به رود «کور» شهرت دارد پس از پیوستن به ارس، همان نام «کور» را دارد چون نسبت به ارس آب بیشتری دارد.رودخانه کورا در زندگی اقتصادی و در شکل‌گیری الگوهای زندگی مردم جمهوری آذربایجان نقش بسیار اساسی را ایفا کرده‌است.

رود متکواری گرجستان

رود متکواری تفلیس

رود متکواری تفلیس

kura_river_1-logo

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×