گرجستان

درخت اکالیپتوس رنگین کمانی!

آفرگرجستان3*
بهمن
4شب هتلpolo
1.340.000
4367 41 41

ممکن است در نگاه اول فکر کنید که این درختان نقاشی شده اند، اما رنگ هایی که روی تنه ی آنها وجود دارد، تماما طبیعی است. به این درخت ها، لقب درخت اکالیپتوس رنگین کمانی را داده اند. همراه الی گشت باشید تا ببینیم این درختان زیبا کجا هستند و چرا این پدیده ی شگفت انگیز رخ می دهد.

رگه های چند رنگی ای که روی تنه ی درخت اکالیپتوس رنگین کمانی دیده می شود، به خاطر پوسته ی بیرونی آن است که هر سال در زمان های مختلفی می ریزد. بعد از این فرآیند پوسته ریزی، در ابتدا رنگ تنه ی درخت، سبز روشن می شود اما بعد از گذشت زمان کم کم تیره می شود و به رنگ های آبی، بنفش، پرتغالی و رنگ های خرمایی، تغییر پیدا می کند.

به این درختان، (Eucalyptus deglupta) می گویند و گونه ای از درخت اکالیپتوس است که به طور طبیعی فقط در قسمت های شمالی زمین مثل بریتانیا، گینه نو و میندانو رشد می کند. حالا این درخت در همه جای جهان کاشته می شود و از خرده چوب های تنه ی آن برای ساخت کاغذ و مصارف زینتی استفاده می شود.

چه کسانی می توانند این درخت را بکارند؟

باید بدانید منظور از این که این درخت امروزه در همه جای جهان کاشته می شود، کشورهایی که گفته شد به علاوه ی جنگل های استوایی و مناطقی است که در آنها باران بسیار می بارد، بنابراین در جایی که گرم و خشک است، نباید انتظار نتیجه داشت. درخت اکالیپتوس رنگین کمانی، در مناطق طبیعی خود، تا ۲۵۰ فوت هم رشد می کند.

در کنار شرایط آب و هوایی مساعد، مورد دیگری که در رشد درخت اکالیپتوس رنگین کمانی موثر است، نور کامل خورشید و رطوبت کافی خاک است. اگر این شرایط مهیا باشد، درخت اکالیپتوس رنگین کمانی بعد از کاشت، به ازای هر فصل، ۳ فوت رشد می کند حتی بدون کود یا هر ماده ی دیگری، اما در فصل هایی که باران به اندازه ی کافی نبارد، باید بصورت دستی مرتبا به آن آب داده شود.

پس با این اوصاف آیا شما می توانید یک درخت اکالیپتوس رنگین کمانی بکارید؟

اگر در جایی زندگی می کنید که حتی جنگلی وجود ندارد اما به اندازه ی کافی در آن ریزش باران وجود دارد، بله می توانید. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر چه این درختان زیبا، بسیار چشمگیر و نشان دهنده ی قدرت خالق هستند، اما اندازه ی آنها بسیار بزرگ است و کاشت یکی از آنها در حیاط خانه شاید باعث آسیب به خانه و محل زندگی تان شود و ریشه های قدرتمند آن، حتی پیاده رو را بشکند. بنابراین بهتر است که این درخت در محیط های وسیع و باز مثل پارک ها و یا زمین ها کاشته شود.

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×