گرجستان

جنگل شیلین، جنگلی با درختانی از سنگ (Stone Forest)

تور گرجستان
سه شنبه هر هفته
4شب باتومی+3شب تفلیس
1.270.000تومان
4367 4141

اگر اولین بار است که تصاویر جنگل شیلین را می بینید، ممکن است باورش برای شما سخت باشد که چنین چیزی واقعیت دارد. شما با دیدن صخره ها و سنگ های این جنگل، حتما شگفت زده خواهید شد. شیلین جنگلی است که گویی به جای درخت، در آن سنگ روییده است.

ویژگی های شیلین‏

جنگل شیلین که در جنوب غربی کشور چین و در 85 کیلومتری شهر کونمینگ در استان یونان واقع شده است و مساحت آن حدود 350 کیلومتر مربع می باشد، یکی از مکان های طبیعی جالب و حیرت انگیز در جهان و از زیباترین جاذبه های گردشگری چین می باشد. این منطقه بکر و دیدنی، پوشیده از سنگ های استالاکتیت می باشد که بسیار به درختان سنگی شبیه است. قدمت این سنگ های استالاکتیت، 270 میلیون سال می باشد. این منطقه، آن چنان زیباست که تصور می کنید که به یک تابلوی نقاشی نگاه می کنید تا واقیعت. بیشتر این درختان، ارتفاعی بالغ بر 30 متر و بیشتر دارند. به راستی چه کسی فکر می کرد که روزی برسد که این صخره های بلند، باعث جذب شدن هزاران گردشگر به این منطقه شوند؟ این منطقه که تحت پوشش پارک ملی شیلین قرار گرفته است، شامل هفت منطقه می باشد. بومیان این منطقه، افسانه های زیادی از این جنگل زیبا و سنگی نقل می کنند. شیلین که به عنوان پارک ملی در سال 1984 شناخته شد، دارای 350 کیلومتر مربع وسعت می باشد و سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان برای تماشای این جنگل سنگی به این مکان عجیب می آیند که بالغ بر 10 میلیون نفر گردشگر می شود.

افسانه های شیلین

افسانه های متعددی در مورد این مکان گفته شده است و مردم این منطقه آن را مقدس می دانند. اگر خوب به سنگ های داخل آن نگاه کنید، انگار که اشکال جالب و گوناگونی از شکل حیوان گرفته تا انسان را مشاهده خواهید کرد. یکی از معروف ترین افسانه ها که توسط مردم محلی نقل می شود، این است که، از ازدواج آشیما که دختری بسیار زیبا روی بوده با مرد مورد علاقه اش جلوگیری می شود و این امر سبب می شود که آشیما به دلیل نرسیدن به عشق مورد علاقه اش، تبدیل به یک ستون سنگی در میان درختان این جنگل شود. نمونه ای دیگر که شبیه این جنگل می باشد، در ماداگاسگار موجود است. موزه جنگل سنگ، نامی است که به جنگل شیلین داده اند و در جهان نیز به این نام مشهور است. در ادامه مطلب، شما می توانید تصاویر جنگل شیلین که تصاویری زیبا و افسانه ای هستند را مشاهده نمایید .

 

تور ارزان تفلیس
بهمن
3شب و 4روز
1.150.000
4367 41 41
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور گرجستان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور گرجستان و هتل گرجستان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور گرجستان

021 43 67 41 41

×